Zákazník potřebuje čas na rozhodnuti pro nákup

Délka platnosti kupónové kampaně je jedním z klíčových faktorů úspěchu. Při jejím stanovení je třeba hlavně vycházet z formy, kterou je slevový kupón zákazníkovi zasílán, a zda je určen pro nové, nebo i stávající zákazníky. Na rozdíl od on-line forem, ať už jsou to newslettery, kupónové portály nebo jiná forma, kde jako stimulující prvek většinou je výhoda v kratší lhůtě, je to u offline kuponů odlišné.

Obecně platí pravidlo, že až 2/3 příjemců budou reagovat na slevový kupón, pokud pro ně bude využitelný z pohledu využití a času. V realitě to znamená, že kupón musí být pro uživatele nejen zajímavý z pohledu obsahu a nabízené slevy nebo jiného benefitu, ale musí být v souladu také s jeho potřebami z pohledu času. Pokud bude mít tištěný kupón krátkou platnost a zákazník plánoval nakoupit nabízené zboží nebo službu až za měsíc nebo dva, výrazně se sníží pravděpodobnost nákupu ze strany potenciálního zákazníka.

304190996ef64db6bbd8f62569c821c4

U tištěných kuponů distribuovaných v balících nebo poštou, z provedených studií vyplývá, že délka kampaně by měla být od 2 – do 6 měsíců, přičemž při jejím stanovení je třeba vycházet z obrátkovosti zboží a nákupních zvyklostí zákazníků. V tomto směru se nemusíte obávat, že by zákazník zahodil a nevyužil kupón po delší době. Jak výsledky studie, tak výsledky kampaní našich klientů (Tescoma, Dr.Max a další) to jen potvrzují. Z výsledků responsí je vidět, že zákazníci reagovali i ve druhém a třetím měsíci kampaně, přičemž počet objednávek měl vzestupný trend směrem ke konci kampaně.

Další novinky
Akviziční kampaň factcool.com v síti BALÍK PLUS
Kampaň e-shopu factcool.com zasáhne až 1,9 mil. on-line nakupujících
Znalcům módních e-shopů internetový obchod factcool.com nemusíme zvlášť představovat. Intern... Celý článek >>
Interview s marketingovým manažérem Answear.hu
Je radost nakupovat v Answear. Už víme proč!
ANSWEAR.hu a maďarská pobočka BALÍK PLUS začali spolupracovat v roce 2017 a od té doby měli ... Celý článek >>
Voucher - Slevový kupón Moebelix
MÖBELIX - to nejlepší pouze výhodněji...
Möbelix patří mezi jednoho z největších prodejců nábytku a bytových doplňků na Slovensku, v ... Celý článek >>