Poděkujte zákazníkovi za nákup a budujte jeho loyalitu

Udržet si existující zákazníky je pro většinu firem výrazně levnější, než získat nové. Právě proto je řízení a budovaní vztahu se zákazníky, ale i hledání způsobů, jak předcházet jejich očekávání při každém dalším nákupu klíčové. Způsobů je mnoho a my vám nabízíme jeden, kterým obrátíte komunikaci na reaktivaci vlastních zákazníků. lenka01

Pro naše partnery sítě BALÍK PLUS přinášíme nový produkt – BALÍK PLUS LOYALITY ve formě věrnostního programu pro internetové obchody, který představuje:

 • obalový materiál pro vyjádření poděkování za nákup ve vašem e-shopu
 • vlastní grafický obsah pro prezentaci značky
 • možnost využití vkladů jakýchkoliv benefitů, anebo vlastních materiálů do obalu (faktúra, kupón, reklamní příloha, …

blog-dakujeme

88% firem, které budují vztah se zákazníky, jsou ziskovější než konkurence. Nesmíme zapomenout na to, že dobrá reference je něco, co se koupit nedá a spokojený zákazník neuvažuje o odchodu ke konkurenci. Tím je možné prodávat další produkty, anebo služby a k tomu umí do společnosti přinést další zákazníky

Máte zájem i Vy o implementaci BALÍK PLUS LOYALITY do vaší marketingové komunikace? V případě jakýchkoliv otázek nás neváhejte kontaktovat na tel. č: 778 044 849, anebo mailem: info@balikplus.cz, rádi Vám vypracujeme koncept a doporučíme, jakou formou kampaň realizovat. Bližší informace o našich službách najdete na www.balikplus.cz

Proč si budovat vztah se zákazníkem?

Vklady do balíků můžou být nákladově efektivní a mnohoúčelný nástroj pro budování vztahů se zákazníky. Tyto vztahy můžou pomoct k zvýšení prodejů, průměrné velikosti objednávky a samotného zisku. Je potřebné zvážit fakt, že při každém zaslaném balíku může být zkušenost zákazníka s vaší značkou následující:

a) nesplní očekávání

b) splní očekávání

c) převýší očekávání

Existuje mnoho důvodů, některé dokonce mimo vaše chápání, že spokojenost zákazníka nebude naplněná. Jestliže je ale možné poskytnout zákazníkovi menší přidanou hodnotu, tak vám pomůže vyčnívat mezi vaší konkurencí a taktéž opakovaně překračovat jeho očekávání při každém dalším nákupu.

Vklady do balíků jsou levné, a přitom můžou přinést vysokou návratnost. Správně pojatý vklad může zvýšit loyalitu tím, že se zákazník cítí vyjímečně. Vklady vyvolávají v zákazníkovi pocit, že je důležitý a poskytuje jim to důvod na sdílení své zkušenosti a příběhu mezi jeho okolí. A proto se zdá tento nástroj jednoduchým, stačí vkládat leták, anebo kupón do krabice, vždy, když odešlete objednávku. Avšak existuje hodně možností, které můžete využít, aby jste v očích zákazníka získali důvěru a převýšili očakávání.

Najčastější vklady:

 1. Slevové kupóny / nabídky

Je to jeden z nejoblíbenějších typů příbalového materiálu. Samozřejmě, kupóny je možné zasílat také e-mailem, případně sms, avšak zasláním kupónu se slevou případně s kreditem na další objednávku přímo v balíku Vám zajistí, že zákazník získá vaší nabídku a zároveň mu dáte hmatatelný benefit.

blog-marionnaud

 1. Sampling

Vzorky mohou objednávku vašeho zákazníka obohatit z více důvodů:

 • V závislosti na produktech, které prodáváte, můžete nabídnout zákazníkovi bezplatné vzorky na vyzkoušení a zároveň je získat od vašich dodavatelů zdarma.
 • Zákazník získá od Vás určitý dárek, který v balíku nečekal.
 • Vzorky produktů poskytují skvělý způsob, jak představit zákazníkovi nový produkt, anebo novou produktovou řadu, o které ani nevědí.

balikplus_blog_obr(1)

 

 1. Dárky k objednávkám

Podobně jako vzorky, mohou dárky k objednávkám skvělým způsobem potešit, anebo překvapit vašeho konečného zákazníka, bez toho, aby cítili, že se jim snažíte prodávat další produkty. Dárek přitom nemusí byt vůbec drahý. Jestliže ho zákazník neočekává, většina z nich bude příjemně překvapena
lenka02

 1. Děkovné karty

Nejjednodušší, nejlevnější a nejvíc personalizovaný vklad, který můžete zákazníkovi poskytnout jako součást žádaného balíku je poděkování. Obyčejná karta, může být opravdovým gestem, který vám pomůže vybudovat loyalitu, zejména při prvním styku se zákazníkem, protože jde o konkurenční výhodu oproti jiným společnostem

balik_sk_bez-loga

 1. Recenze produktu / Sdílení na sociálních sítích

Protože dodaný balík představuje pro většinu zákazníků konec nákupu, příbalový vklad může být výborným místem pro požádání o zpětnou vazbu, anebo sdílení jejich zkušeností na sociálních sítích.

lenka03

 

Co je možné shrnout z tohoto článku do stručného poselství? Malé, zdánlivě bezcenné dárky v kombinaci s personalizovanou zprávou způsobí, že zákazníci se cítí vyjímečně a způsobují, že chtějí získanou láskavost oplatit. Je to zákon reciprocity a je silným psychologickým spínačem fungujícím v každodenní praxi.

Další novinky
Akviziční kampaň factcool.com v síti BALÍK PLUS
Kampaň e-shopu factcool.com zasáhne až 1,9 mil. on-line nakupujících
Znalcům módních e-shopů internetový obchod factcool.com nemusíme zvlášť představovat. Intern... Celý článek >>
Interview s marketingovým manažérem Answear.hu
Je radost nakupovat v Answear. Už víme proč!
ANSWEAR.hu a maďarská pobočka BALÍK PLUS začali spolupracovat v roce 2017 a od té doby měli ... Celý článek >>
Voucher - Slevový kupón Moebelix
MÖBELIX - to nejlepší pouze výhodněji...
Möbelix patří mezi jednoho z největších prodejců nábytku a bytových doplňků na Slovensku, v ... Celý článek >>